Szermierze na SADYBA CUP 2019

W dniu 15 czerwca odbył się w Warszawie XVI INTEGRACYJNY TURNIEJ SZERMIERCZY „SADYBA CUP” o Puchar Burmistrza Dzielnicy Mokotów, którego organizatorem był Integracyjny Klub Sportowy „IKS-AWF Warszawa”.

Wzięli w nim udział zawodnicy z całej Polski, a Stowarzyszenie Victoria 1918 Jaworzno reprezentowali: Daria Haręza, Patrycja Haręza, Kazimierz Frąc i Mateusz Proksa. Rywalizacja miała charakter integracyjny, bez podziału na kategorie niepełnosprawności. Kobiety walczyły razem z mężczyznami, jak i szermierze sprawni siadali na wózki szermiercze i walczyli na równi z szermierzami niepełnosprawnymi. Wszystkie miejsca na podium zajęli zawodnicy
IKS-AWF Warszawa: triumfował Michał Nalewajek, drugi był Dariusz Pender, natomiast na miejscu trzecim uplasowali się ex aequo Norbert Całka i Radosław Stanek. Nasi zawodnicy zajęli miejsca poza pierwszą ósemką: Kazimierz Frąc - 10, Mateusz Proksa - 11, Patrycja Haręza - 12, a Daria Haręza - 14. Dziękujemy zawodnikom za godną postawę i życzymy powodzenia na zbliżających się zawodach z cyklu Pucharu Świata - ”Szabla Kilińskiego”, które odbędą się w połowie lipca w Warszawie.

Jak zawsze dziękujemy za pomoc w treningach trenerowi Michałowi Morysowi i Darii Haręzie, AWF Katowice, Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Ratownik Górniczy", MCKiS Jaworzno oraz Fundacji Energetyka Na Rzecz Polski Południowej.