[1-2.06.2019] Początek czerwca w sekcji szermierki

Początek czerwca był bardzo aktywny dla zawodników sekcji szermierki na wózkach przy Stowarzyszeniu Victoria 1918 Jaworzno.

Nasza najmłodsza zawodniczka Julia Wida wzięła udział w Turnieju o Puchar Skrzetuskiego organizowanego przez Stowarzyszenie Szermierka Wołomin i walczyła o Puchar Prezesa GTM w szermierce na wózkach. W zawodach wzięło udział 8 zawodników - 3 dziewczyny oraz 5 chłopaków. Ze względu na małą liczbę zawodników dziewczyny walczyły razem z chłopakami. Julia była bardzo dzielna, stoczyła pojedynki ze wszystkimi i wywalczyła 7. miejsce. Ogromne gratulacje dla Niej ! :)

W tym dniu również dwóch zawodników naszej sekcji Patrycja Haręza i Mateusz Proksa wraz z trenerem Darią Haręza zostali zaproszeni przez Urząd Miasta w Konopiskach na Obchody 100-lecia powstania Polskiego Komitetu Olimpijskiego, które miały miejsce na stadionie lekkoatletycznym imienia Ireny Szewińskiej. W trakcie inauguracji zapalono znicz olimpijski oraz odsłonięto tablicę upamiętniającą Panią Irenę Szewińską– siedmiokrotną medalistkę olimpijską. Podczas obchodów Patrycja z Mateuszem opowiedzieli o tej pięknej dyscyplinie paraolimpijskiej oraz zrobili pokaz szermierki na wózkach. Chętni również mogli spróbować swoich sił w krótkich pojedynkach krzyżując szpady. Bardzo dziękujemy za zaproszenie :)

1 czerwca w Konopiskach odbył się także VIII Międzynarodowy Turniej Bocci "Prometeus Cup 2019" organizowany przez Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Prometeus. Wzięli w nim udział najlepsi zawodnicy z Polski oraz gościnnie z Chorwacji. Zawody przebiegły jak zawsze w miłej i przyjaznej atmosferze, a organizacja była na najwyższym poziomie. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Jak zawsze dziękujemy za pomoc w treningach trenerowi Michałowi Morysowi i Darii Haręzie, AWF Katowice, Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Ratownik Górniczy", MCKiS Jaworzno oraz Fundacji Energetyka Na Rzecz Polski Południowe

Już za tydzień kolejna Niespodzianka!

Pozostałe plany sekcji na czerwiec:

 

1. W sobotę 8 czerwca na zaproszenie Fundacji Spina zorganizujemy pokaz szermierki na wózkach dla podopiecznych Fundacji w Łące k. Pszczyny.
2. W sobotę 15 czerwca czterech/pięciu zawodników sekcji wystartuje w Integracyjnym Turnieju Szermierczym "Sadyba Cup" o Puchar Burmistrza Dzielnicy Mokotów. 

 

 

KALENDARZ ROZGRYWEK

Listopad 2020
P W Ś C Pt S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

PARTNERZY