[2018-09-10] Z Wisłą Kraków na 100-lecie! Wyróżniony

Za nami dwudniowe obchody 100. rocznicy powstania Victorii Jaworzno.

Obchody pięknego jubileuszu uświetniło spotkanie z krakowską Wisłą, jednym z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce - m.in. trzynastokrotnym Mistrzem Polski oraz czterokrotnym zdobywcą Pucharu Polski. W przeszłości koszulkę z Białą Gwiazdą zakładali wychowankowie Victorii - Ryszard Czerwiec oraz Michał Chrapek.
Mecz rozpoczął się dla nas znakomicie gdy w 4. minucie do piłki odbitej przez Michała Buchalika pierwszy dopadł Mateusz Maziarz i otworzył wynik spotkania. Bardzo dobra gra obronna sprawiła, że taki wynik utrzymał się do przerwy. W obu drużynach nastąpiły zmiany - w Victorii zeszli piłkarze, którzy mieli zagrać w wyjściowym składzie rozgrywanego następnego dnia meczu ligowego z Kalwarianką. Z kolei w zepole gości pojawili się piłkarze znani z boisk Ekstraklasy: Marcin Wasilewski, Zdeněk Ondrášek, Jakub Bartkowski, Rafał Boguski i Dawid Kort. Prowadzenie udało nam się utrzymać do 62. minuty kiedy to do remisu doprowadził Ondrášek. Kolejne bramki zdobywali: Kamil Wojtkowski (65'), Marko Kolar (70', 84') oraz ponownie Ondrášek (73'). Wynik końcowy to 1:5 ale sprawdzian z tak wymagającym i doświadczonym przeciwnikiem należy uznać za bardzo wartościowy.

Frekwencja tego dnia wyniosła 2800 widzów.

Wszystkie materiały prasowe, galerie zdjęć i video znajdą Państwo w serwisie facebook.